niedziela, 2 października 2011

Świętych Aniołów Stróżów

     Dzisiaj jest święto Aniołów Stróżów. Kim są aniołowie? Poszukałem pomocy w sieci i znalazłem sporo interesujących informacji o Tych, którzy na co dzień opiekują się nami. Aniołowie są duchami stworzonymi przez Boga dla jego chwały i właśnie do opiekowania się ludźmi. Opieka ta zaczyna się z chwilą narodzin, a kończy, gdy człowiek umiera. Każdy z nas ma swojego osobistego Anioła Stróża, który jest pośrednikiem między nami a Bogiem.
     A co o Aniołach mówi Biblia?: "Niedola nie przystąpi do  Ciebie, a cios nie spotka twojego namiotu, bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach. Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień".      Aniołowie są postaciami duchowymi, niematerialnymi. My znamy je jako uskrzydlone postacie. Takie są również opisy, obrazy, rzeźby. Wielu z nas w swoim domu ma przynajmniej jedną figurkę anioła. Są i tacy, którzy je kolekcjonują. Nie wiem, może jest jakiś  blog poświęcony aniołom. Przy okazji poszukam, a dzisiaj w dniu Świętych Aniołów Stróżów, chciałbym przedstawić nasze domowe anioły, które chętnie pozowały do zdjęć. I jeszcze jedna ważna sprawa. Informacji o aniołach zasięgnąłem na stronie: www.brewiarz.pl


święto anioła, Stróż, figurka

anioły, wiara, figurki aniołów

figury aniołów, święto Aniołów Stróżów

figurki aniołów, święto, anioły


Zapraszam też do posta: Jak to jest zrobione? Baranek z masła


13 komentarzy:

 1. Thanks for the nice comment in my blog. Cute pictures of angels here with you.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tusen tack för dina härliga ord hos mig.
  Jag älskar änglar.
  Jag har några liknande på mina föräldrars grav.
  Mysig kväll
  Kramizzzzzz

  OdpowiedzUsuń
 3. to piekne swieto,nie wiedzalam,ze takie jest wlasnie dzisiaj,dziekuje za informacje:) Moja corka kolekcjonuje anioly,aniolki:) a w ogrodzie tez mam takiego jednego jak Wy:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam, że takie święto istnieje. A aniołki są prześliczne :) Choć z perspektywy biblijnej nie mamy czcić aniołów, to powinniśmy o nich pamiętać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Są i opiekują się nami. Pamiętam u Babci obraz na którym Anioł czuwał na dziećmi wędrującymi przez dziurawą kładkę.. I dobrze że są!

  OdpowiedzUsuń
 6. So sweet little angels here!

  I'm so sorry but I don't understand your comment in my blog, but I appreciate that you wrote! :)
  Greetings from Pia

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze dobrze mieć świadomość,że ktoś nad nami czuwa. Fajne te anioły.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Są słodkie, uwielbiam aniołki:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie - ateisty to jaki jest dzień danego dnia - czy to dzień aniołów, nie aniołów jest mi to zupełnie obojętne, ale nie ważne - bo to takie moje ateistyczne "przesłanie". :D Hm, a myślałem że "cyknąłeś" to gdzieś niedaleko siebie, ale nie aż tak blisko. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jako niewierzący, też mam swojego anioła -żyję z nim od trzydziestu lat. Żebym wiedział, że to takie święto, to bym choć kwiaty kupił :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ...wierzę , że są...
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. witam :)
  i ja ogromnie wierzę że są anioły :)))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawianie komentarza i zapraszam ponownie.