niedziela, 29 maja 2011

Nasza mała wyprawa do Obry

     Dzisiaj postanowiliśmy udać się samochodem do Obry. Miejscowość ta znana jest przede wszystkim z klasztoru pocysterskiego i wyższego seminarium duchownego, które własnie tam ma swoją siedzibę. Na początek odwiedziliśmy piękny drewniany kościół pw. św. Walentego. Tam też wzięliśmy udział najpierw w nabożeństwie majowym, a następnie we mszy świętej. Modrzewiowy niewielki kościół tworzy niepowtarzalną atmosferę modlitwy i skupienia. Interesujące kazanie wygłosił ksiądz misjonarz, który od 33 lat sprawuje swą posługę w Kamerunie. Po mszy pojechaliśmy zobaczyć klasztor. Z naszej wyprawy przywieźliśmy trochę wrażeń i fotografii. Poniżej niektóre z nich.


Obra to wieś w województwie wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim, w gminie Wolsztyn. 


kościół w Obrze


opactwo w Obrze


kościoły w Obrze
kościół klasztorny, Obra


kościoły oberskie


wejście do kościoła


dzwony klasztorne


fotografia figury
Klasztor i kościół w Obrze

Zapraszam także do obejrzenia posta o Kościele w Babimoście

2 komentarze:

  1. Dziękuje za odwiedziny na blogu:)miło że ktoś zwrócił uwagę na moje makro:)Tu też widzę piękne zdjęcia,uwielbiam drewniane kościółki i też mam swoje zdjęcia na blogu takich cudów:)a te pyry z twarogiem aż ślinka cieknie, muszę w domu zrobić bo u nas się nie jadło jeszcze czegoś takiego:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam serdecznie, przypadek sprawił, że trafiłam na Twój blog. Jest fantastyczny, zdjęcia również... A co do figury świętego to na 100 % św.Jan Nepomucen.
    Sara-Maria

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawianie komentarza i zapraszam ponownie.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.